Haber

Salgın Döneminde Kitap Okuma Kulüpleri Rağbet Görüyor

Salgın yüzünden kitap kulüpleri daha fazla ilgi görüyor. Okurların, okudukları kitapları yorumlamak ya da yeni kitaplar öğrenmek için tercih ettikleri kitap kulüpleri çevrimiçi olmaları sebebiyle kolay bir şekilde okurlar tarafından ulaşılıyor.

Kitap Kulüplerine Olan İlgi Arttı

Koronavirüs salgını yüzünden evlerde geçirilen süreler arttığı için aynı zamanda kitap okumayı sevenler bir araya gelmek için çevrimiçi kitap kulüplerini tercih etmeye başladılar. Çevrimiçi kitap kulüpleri kitap sevenleri bir araya getirdikleri gibi aynı zamanda okumaların da daha verimli bir şekilde olmasına neden oluyorlar. Özellikle edebiyat tutkunlarını bir araya getiren kitap kulüpleri bu sayede okurların kitapları tartışmalarına ve yeni kitaplar öğrenmelerine de olanak veriyorlar.

Kitap Kulüpleri Neler?

Tavsiye kitaplar öğrenmek ve kitaplar için katılım sağlayarak okuma bilginizi genişletmeniz için bazı kitap kulüplerini sizler için bir araya getirdik;

  • Rory Gilmore; bu kitap kulübü özellikle İngiliz edebiyatıyla ilgili olan kitaplar okuyorlar. Instagram üzerinden ulaşılabilecek kulüp katılımcılarının kitapların tam atmosferini yakalamaları için örneğin Harry Potter okuması yaparken Hogwarts renklerinde giyinmeleri gerekiyor.
  • adas.ist; yan okumalar yaparak önemli kitapları okumak istiyor ve yeni ufuklar açmayı talep ediyorsanız bu kulüp iyi bir alternatif oluşturuyor. Instagram sayfası üzerinden kulübe ulaşabilirsiniz.
  • Kültür Perileri; farklı ülkelerin edebiyatlarını öğrenmek adına öne çıkan kulüp özellikle üyeliğinin ücretsiz olması bakımından son derece tercih edilebilir oluyor. Ancak kulüp sınırlı sayıda üyelik kabul ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.