Robert Frost’un Şiiri Açık Arttırmaya Çıkıyor

Sıradaki içerik:

Robert Frost’un Şiiri Açık Arttırmaya Çıkıyor

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Salgınlar Toplumları Nasıl Etkiledi?

26 Nisan 2021 18:53

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünya salgınların da yaşamın önemli bir parçası olduğunu keşfetmişken, aslında salgınlar tarihsel gelişim sürecinde oldukça önemli bir yere sahip bulunuyorlar.

Salgınların Toplum Üzerindeki Etkileri

Salgınların toplumlar üzerindeki etkilerini anlatmak için Frank M. Snowden’ın “Salgınlar ve Toplum” adlı çalışması raflardaki yerini aldı. Salgınların insanlığı şekillendirme konusunda nasıl etkileri olduğunu aktaran kitap özellikle günümüzde daha çok merak uyandırıyor.

Tanıtım bülteninden;

Kara Ölüm’den bugüne kitlesel salgınların toplumu nasıl şekillendirdiğini inceleyen Frank M. Snowden, açık bir üslupla, hastalıkların tıp bilimini ve halk sağlığını etkilemekle kalmayıp, aynı zamanda sanatı, dini, entelektüel tarihi ve savaşı da dönüştürdüğünü ortaya koyuyor.

Büyük salgınların tıbbi ve sosyal tarihinin multidisipliner ve karşılaştırmalı bir incelemesi olan Salgınlar ve Toplum, tıbbi tedavinin evrimi, veba literatürü, yoksulluk, çevre ve kitlesel histeri gibi temalara değiniyor. Snowden, çiçek hastalığı, kolera ve tüberküloz gibi hastalıklar hakkında tarihsel bir perspektif sağlamanın yanı sıra, HIV/AIDS, SARS, Ebola ve Covid-19 gibi salgınların sonuçlarını ve dünyanın gelecek nesil hastalıklara hazır olup olmadığı sorusuna yanıt arıyor.

Yazar: Frank M. Snowden
Çeviri: Akın Emre Pilgir
Tür: Tıp Tarihi/ Halk Sağlığı
Sayfa sayısı: 752

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.