0

Z Kuşağı’nın Salinger’ı olarak tanıtılan Sally Rooney’nin yeni kitabı Beautiful World, Where Are You raflardaki yerini aldı. Eleştirmenlerin ilk tepkilerine göre Rooney başarılı bir kitaba imza atmış durumda.

Güzel Dünya, Neredesin?

Sally Rooney’nin uzun zamandır merakla beklenen üçüncü kitabı raflardaki yerini aldı. Eleştirmenler tarafından kitap genel olarak yazarın şimdiye kadarki en iyi romanı ve en güçlü yazısı olarak ifade edildi. Aynı zamanda eleştirmenler kitabı keyifle bulunan bir roman bulmacasını olarak nitelendirdi.

1991 doğumlu İrlandalı yazarın daha önceden Normal İnsanlar kitabı eleştirmenler ve okurlar tarafından beğenilmiş, yazar hakkında yeni neslin Salinger’ı nitelemesi yapılmıştı. Merakla beklenen son romanı Beautiful World, Where Are You eleştirmenler de tam not almış gibi görünüyor. Times’da yayınlanan eleştiriye göre bu kitap yazarın şimdiye kadar yazdığı en iyi roman.

Guardian eleştirmenlerine göre ise son kitap kurgusal tüm tuhaflığa rağmen başarılı bir iş ortaya koymuş oluyor. Özellikle duyarlılık karakterlerde daha iyi şekilde işlenmiş ve zengin sonuçlar ortaya çıkıyor.

Sally Rooney’nin son kitabının Türkçe’de ne zaman yayımlanacağı ise henüz bilinmiyor.

bu yazıyı oylayın!
[Toplam: Ortalama: ]
Benzer İçerik:  Ünlü Yazar Amin Maalouf 'un Yeni Romanı Raflarda

Yorumlar

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haber