Haber

Sesli Kitap Platformu Findaway’i Spotify Satın Aldı

Findaway, 325.000’den fazla kitaptan oluşan bir kataloğa sahip Ohio merkezli bir şirket. Şirketin Apple, Amazon ve diğer perakende ağır topları ile ortaklıkları var ve ayrıca sesli kitap yaratıcıları için araçlar yapıyor. Spotify’ın Findaway’in kataloğunu kendi hizmetine nasıl entegre edebileceği henüz net olmasa da şirket yaptığı açıklamada, anlaşmanın “sesli kitap kataloğunu hızla ölçeklendirmesine” ve yazarlar ve yayıncılar için yeni fırsatlar yaratmasına yardımcı olacağını söyledi.

Satın alma, Spotify’ın sesli kitaplarla ilgili ilk girişimi değil. Şirket daha önce ünlüler tarafından seslendirilen kamu malı klasikleri ve 2020’de corona virüsü karantinalarının başlangıcında bir Harry Potter sesli kitabını denemişti. Ancak satın alma, akış platformunun artık bu alanda çok daha büyük emelleri olduğunu gösteriyor.

Spotify aboneleri ve sesli kitap dinleyicileri için Findaway’in tam olarak ne anlama geldiği şu anda belirsiz olsa da şirketin geleceğinde çok daha fazla sesli içeriği odağına aldığı belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu