Haber

Seyhan Livaneli Öykü Yarışması Kazananı Açıklandı

Seyhan Livaneli Öykü Yarışması kazananı açıklandı. Bu yılki temasının Utanmak olarak belirlendiği yarışmayanın kazanını Güray Işık oldu. Yarışmaya ise toplamda 600’dan fazla aday başvuru yaptı.

Seyhan Livaneli Öykü Yarışması Sonucu Açıklandı

Edebiyat dünyasına yeni soluk katacak yazarlar ortaya çıkarmak ve aynı zamanda Seyhan Livaneli’nin anısını yaşatmak amacıyla verilen Seyhan Livaneli Öykü Yarışması kazananını belli oldu. Daha önce öykü alanında kitabı yayımlanmış 600’den fazla yazarın başvurduğu yarışmanın kazananı Güray Işık oldu.

Edebiyatist Yayınevi kurulu başvuru için gelen öyküleri hem yönetmeliğe uygun olacak şekilde hem de yazım hatası ya da anlatım sorunları açısından değerlendi. Bu değerlendirme sonucunda uygun olan eserler seçici kurulu iletildi. Zülfü Livaneli, Hakan Akdoğan, Jale Sancak, Gaye Boralıoğlu, Menekşe Toprak, Barış İnce ve Zafer Köse’den oluşan seçici kurul ise dört adayın çalışmalarını finale bıraktı. Finale kalan yazarlar; Güray Işık, Arzu Hiçyılmaz Özen, Kadriye Gencer ve Arife Esra Dönmez olarak belirlendi.

İkinci tur değerlendirilmesinde ise seçici kurul tarafından Güray Işık ödül almaya hak kazandı.

Ödül Töreni İleri Tarihe Ertelendi

Seyhan Livaneli’nin doğum günü olan 22 Ocak tarihinde her yıl verilen ödül töreni bu yıl koronavirüs önlemleri kapsamında ileri bir tarihe bırakıldı. Ödül töreninde aynı zamanda bir panel düzenlenecek ve geçen yılın kazananı öykü kitabı için imza töreni düzenleyecek. Bu yılın kazanının kitabı ise Edebiyatist Yayınevi tarafından basılacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu