Haber

Seyyar kitaplık okuma sevgisi aşılıyor

İzmir'in Dikili ilçesinde kitap tutkunu bir seyyar sahaf, sokak sokak dolaşarak edebiyat sevgisini yaymaya çalışıyor.

İçten Gürcan adındaki bu sahaf, üç tekerlekli seyyar tezgahına sıraladığı Türk ve dünya edebiyatının seçme eserleri ile okuma tutkusunu insanlara aşılamaya çalışıyor.

Gürcan, küçük bir sahil kasabasına yerleşerek yeni bir hayata başladığını ve seyyar tezgahında kitapları satarak geçimini sağladığını belirtiyor. Kitap bağışı kabul eden ve bağışlanan kitapları ücretsiz olarak okurlarla buluşturan Gürcan, özellikle çocuklarla kitap sohbetleri yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiriyor.

Kitap kokuları arasında uyumaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Gürcan, gelecekte resim, müzik ve heykel sanatlarıyla birlikte sokakta kültür şöleni organize etmeyi hayal ettiğini söylüyor. Okuyucular ise seyyar sahafı çok sevdiklerini ve kitaba olan ilgilerini artırdığını belirtiyorlar.

İçten Gürcan’ın kitap dolu tezgahı, Dikili sahilindeki insanların buluşma ve sohbet noktası haline gelmiş durumda. Okuma tutkusunu sokaklara taşıyan Gürcan, her daim kitaplarıyla insanların karşısına çıkarak edebiyatı sevdirmeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.