Haber

Spinoza’nın ölüm yıldönümünde lokma dağıtıldı! Evet, doğru okudunuz!

Lokmacı Levent Usta, müşterisi olan bir profesörün talebi üzerine bu etkinliği gerçekleştirdi. Heybeliada Lokmacısı, günlük olarak müşteriler için lokma dökülmesinin yanı sıra, sevdiklerini kaybedenlerin hayır niyetiyle lokma döktürdüğü bir mekan olarak biliniyor. Ancak bu kez, gözlerden kaçmayacak şekilde Spinoza’nın anısına lokma dökülmesi ve mekanın camında Spinoza’nın fotoğrafının sergilenmesi dikkat çekti.

Baruch Spinoza, Yahudi kökenli bir Hollandalı filozof olarak bilinir. 17. yüzyılda yaşamış olan Spinoza, düşünceleriyle aydınlanma döneminin önemli isimlerinden biridir. Hayatın amacını, deneyimlerinin sıradan yaşamın içeriğini anlamsız kıldığını fark etmesiyle belirlemiştir. Ona göre, korkuların ve endişelerin kaynağının zihin olduğunu ve gerçek iyilik ya da kötülüklerin zihnin etkisinden başka bir şey olmadığını öne sürmüştür. Sonsuz mutluluğun gücünü kullanabilme yeteneğini keşfetmeye ve bu amaca ulaşmaya odaklanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.