Kültür

Steven Spielberg’in Yeni Filmi 15 Mayıs 2026’da Vizyona Giriyor

Ünlü yönetmen Steven Spielberg'ün, merakla beklenen yeni filmi 15 Mayıs 2026'da vizyona girecek.

Universal Pictures, henüz adı açıklanmayan projeyi “yeni orijinal etkinlik filmi” olarak tanımladı ve senaryoyu usta senarist David Koepp kaleme alacak. Koepp daha önce Spielberg’in “Jurassic Park”, “War of the Worlds” ve “Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull” gibi önemli filmlerinin senaryolarına imza atmıştı.

Variety’nin geçtiğimiz ay paylaştığı bilgilere göre, Spielberg ve Koepp, bir UFO filmi üzerinde çalışıyorlardı. Ancak şu aşamada, bu filmin bahsi geçen proje olup olmadığı netlik kazanmış değil.

Filmin yapımcılığını Kristie Macosko Krieger üstlenecek. Bu film aynı zamanda, Spielberg’ün “Jaws” ile başlayarak yaz sezonlarının gişe rekorları kıran unutulmaz filmlerine imza attığı dönemde yaz sezonunda çıkacak ilk film olacak.

Universal Pictures’ın belirlediği tarih, filmi oldukça sıkı bir gişe rekabetine konumlandırıyor. 15 Mayıs 2026’daki vizyon tarihi, “Avengers 5” ve 22 Mayıs 2026’daki Star Wars filmi “The Mandalorian & Grogu” ile aynı döneme denk geliyor. Bu güvenle, Spielberg’in gişe rekortmeni tacını geri getirebileceği öngörülüyor.

Son olarak Spielberg’ün, ödüllerin gözdesi olan ancak gişede başarı elde edemeyen “The Fabelmans” filminin ardından Martin Scorsese ile “Cape Fear” filmlerini temel alan bir televizyon projesi üzerinde çalıştığı da bildiriliyor.

Spielberg’in yeni filmi, sinema dünyasında heyecanla beklenen bir yapım olmaya aday. Usta yönetmenin imzasını taşıyan bu proje, izleyicilere unutulmaz bir sinema deneyimi sunmaya aday görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu