Haber

Tahar Ben Jelloun Türkiye’ye geliyor

Galatasaray Üniversitesi’nde saat 15.00’te başlayacak olan ikinci etkinlikte yazar, “şiir” konulu bir müzikal söyleşiye katılacak. Ardından saat 18.30’da ise Institut français İstanbul’da gerçekleşecek olan etkinlikte Tahar Ben Jelloun, söyleşi yapacak ve kitaplarını imzalayacak.

Tahar Ben Jelloun, Fas’ın Fes kentinde 1944 yılında doğdu. Üniversite eğitimini Rabat’ta felsefe bölümünde tamamlayan Jelloun, daha sonra psikoloji ve sosyoloji alanında araştırmalar yapmak üzere 1971’de Paris’e yerleşti. Paris’te, Le Monde gazetesi de dahil olmak üzere çeşitli dergilerle çalışmalarını sürdürdü. Halen Paris’te yaşayan ünlü yazar, edebiyat dünyasında birçok ödül kazandı. 1987’de “La Nuit Sacree” adlı eseriyle Goncourt Ödülü’nü, 1994’te ise Noureddine Aba Vakfı Edebiyat Büyük Ödülü’nü ve Akdeniz Ödülü’nü aldı.

Tahar Ben Jelloun’un eserleri arasında “Tanca’da Sessiz Bir Gün”, “Bay Ahlak’ın Çöküşü”, “Kör Melek”, “Kızıma Irkçılığı Anlatıyorum”, “Hata Gecesi”, “Kutsal Gece”, “Kum Çocuk”, “Yoksullar Hanı”, “Duygular Labirenti”, “Jean Jenet: Yüce Yalancı”, “Işığın O Kör Edici Yokluğu”, “Beckett ve Genet Tanca’da Bir Çay”, “Devenin Söylediği”, “Ülkemde ile Annem Hakkında” gibi eserler bulunmaktadır. Türkçe’ye çevrilen bu eserler, Türk okuyucularla buluşmuştur.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliklere kayıt ve program detayları için “ifturquie.org/etkinlik-takvimi” adresi ziyaret edilebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.