Haber

Tarikatlar ABD’de Kitap Yaktı

Yıl 2022. Ancak kitapların hâlâ tehlikeli olduğu varsayılıyor. Greg Locke Çarşamba gecesi bir kitap yakma etkinliği düzenledi ve takipçilerini genç yetişkin fantezi kitapları, tarot kartları, “vodoo bebekleri” gibi “şeytani çöpleri” yakmaya çağırdı…

ABD’de aşırı sağcı bir papaz, bir kitap yakma etkinliğine ev sahipliği yaptı. Papaz, cemaat üyelerini “şeytani” malzemeler olarak tanımladığı şeyleri yok etmek için “Harry Potter” ve “Alacakaranlık” gibi kitapları ateşe atmaya çağırdı.

Söz konusu isim daha önce de tartışılan Global Vision Kilisesi’nin baş papazı Greg Locke…

Çarşamba gecesi bir kitap yakma etkinliği düzenledi ve takipçilerini genç yetişkin fantezi kitapları, tarot kartları, “vodoo bebekleri” gibi “şeytani çöpleri” yakmaya çağırdı.

Greg Locke Pazartesi günü bir Instagram gönderisinde, “Tüm Harry Potter eşyalarını getir. Nefret edenlere istediğin kadar gül. Umrumda değil. YÜZDE 100 CADI” dedi.

Facebook’ta canlı yayınlanan bir videoda, kiliseye gidenler, Tennessee’deki Juliet Dağı’ndaki kilisenin otoparkındaki büyük bir şenlik ateşine “cadılık” ile ilişkili olduğu düşünülen kitapları ve diğer eşyaları fırlatarak yaktı.

Nashville Scene’nin haberine göre, bütün bunlara karşı çıkan ve araya karışan bir protestocu da alevlere İncil attığını iddia etti.

Greg Locke canlı yayınlanan videoda, “Bu yaptığımız anayasal bir hak” dedi ve şunları söyledi:

“Yakma iznimiz var dahası bir kilisenin dini haklarına, özgürlüklerine ve inanç sistemlerine tehdit oluşturduğunu düşündükleri gizli materyalleri yakmak için dini olarak da bir hakkı vardır.”

NBCNEWS

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu