Haber

TikTok Sadece Saçmalıklara Değil Kültüre de Önem Verecek

Günden güne popülaritesi artan, kitaplar ile ilgili paylaşımlara eklenen #BookTok hashtag’i bugüne kadar toplam 64,3 milyardan fazla izlenme alan içerikler için bir şemsiye görevi görüyor. Kitap kurtlarını buluşturan bu hashtag, TikTok tarafından da fark edilmiş olacak ki sosyal medya şirketi kendi kitap kulübünü oluşturdu. TikTok Book Club adındaki bu kitap kulübü, #BookTok gibi herkese açık olacak, fakat #BookTok’un aksine kullanıcıları düzenli bir yapı ile karşılayacak.

Bu düzenin yanı sıra, her ay bir kitap önerilecek ve TikTok kullanıcıları önerilen kitabı okumaya ve düşüncelerini paylaşmaya teşvik edilecek.

TikTok, kitap kulübünün aktivitelerini takip etmek isteyen kullanıcıları için özel bir alan oluşturacak ve bu alanın kontrolünü, yine kitap kurdu TikTok kullanıcılarına bırakacak. Şimdiden belli olan bu kullanıcılar her ayın sonunda bir canlı yayın gerçekleştirerek, tavsiye ettikleri kitap hakkındaki düşüncelerini de paylaşacaklar.

Kulübün tavsiye ettiği ilk kitap ise bir Jane Austen romanı olan İkna.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.