Haber

Trump İncil satmaya başlıyor!

Eski ABD Başkanı Trump, sosyal medya platformu Truth Social üzerinde yayınladığı bir videoda seçmenlerini İncil satın almaya çağırdı. V

Videoda, bu hafta kutlanacak olan “Kutsal Cuma” ve “Paskalya” bayramlarına atıfta bulunan Trump, “Kutsal Haftanız kutlu olsun! Haydi Amerika’nın tekrar ibadet etmesini sağlayalım. Kutsal Cuma ve Paskalya’ya yaklaşırken sizi ‘Tanrı ABD’yi Korusun İncili’nin bir kopyasını almaya teşvik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Trump, paylaşımında yer verdiği videoda da “Tüm Amerikalıların evlerinde bir İncil’e ihtiyacı var ve bende de çok var. Bu benim en sevdiğim kitap. Bu İncil’i almanızı desteklemekten ve teşvik etmekten gurur duyuyorum.” dedi.

İncil’in satışının yapıldığı internet sitesinde, İncil’in 59,99 ABD Doları’na satıldığı belirtiliyor. Ayrıca, Trump’ın kampanya mitinglerinde destek veren folk müzik sanatçısı Lee Greenwood’un “Tanrı ABD’yi korusun” adlı şarkısından ilham alınarak tasarlanan ve kapağında ABD bayrağı bulunan bir kitapçık da sunuluyor. Bu kitapçıkta ABD Anayasası, Haklar Bildirgesi, Bağımsızlık Bildirgesi ve Bağlılık Yemini de yer alıyor.

Ancak, Trump’ın İncil satışı yapmasının, son aylarda mahkum edildiği E. Jean Carroll adlı kadına ödeyeceği tazminat ve emlak sektöründe dolandırıcılık davasında verilen para cezası nedeniyle ekonomik sıkıntıya girdiği şeklinde değerlendiriliyor.

Carroll, Trump’a 1996’da tecavüz ettiği iddiasıyla açtığı davalar sonucunda 26 Ocak’ta toplam 88,3 milyon dolar tazminat almaya hak kazanmıştı. Ayrıca, Trump, emlak sektöründe dolandırıcılık davasından da 454 milyon dolar cezaya mahkum edilmişti. Bu durumda, Trump’ın internet üzerinden satış yaparak ekonomik sıkıntılarını hafifletmeye çalıştığı gözlemleniyor.

Trump, daha önce seçim kampanyası çerçevesinde bağış toplamak için internet sitesinden farklı ürünler satışa sunmuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu