Salman Rüşdi’nin “Bıçak” isimli yeni kitabı yakında raflarda

Sıradaki içerik:

Salman Rüşdi’nin “Bıçak” isimli yeni kitabı yakında raflarda

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tuna Kiremitçi sevenleriyle buluştu

19 Ekim 2023 09:48
Ünlü müzisyen ve şair Tuna Kiremitçi, Edirne 9. Kitap Günleri'nde kitaplarını imzalayarak ve "Edebiyat Neden Ölmüyor" başlıklı söyleşiyle Edirneli okurlarla buluştu.

Edebiyat dünyasının sevilen isimlerinden Tuna Kiremitçi, “Git Kendini Çok Sevdirmeden”, “Bu İşte Bir Yalnızlık Var”, “Kendi Seven Ağlamaz”, “Dualar Kalıcıdır” gibi birçok esere imza atmış, sadece kitaplarıyla değil aynı zamanda şiirleri ve şarkılarıyla da geniş bir hayran kitlesi edinmiş bir sanatçıdır. Edirne 9. Kitap Günleri’nde, bu büyük isim, okurlarıyla bir araya geldi ve kitaplarını imzaladıktan sonra “Edebiyat Neden Ölmüyor” adlı söyleşiyle katılanlara edebiyat hakkında önemli görüşlerini paylaştı.

Etkinliğe katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Tuna Kiremitçi, 1980’li yıllarda yaşadığı çocukluk dönemine dikkat çekti. O dönemde internetin olmadığını ve cep telefonlarının henüz yaygınlaşmadığını belirterek, günümüz gençliğiyle karşılaştırdığında farklı bir dünyada büyüdüğünü ifade etti. 1980’lerde, kitapların onların kurtarıcısı olduğunu ve kitapların internetleri, cep telefonları ve her şeyin yerine geçebildiğini söyledi.

Tuna Kiremitçi, yazmanın gücünden bahsederken, bir kağıt ve bir kalemle büyük dünyaların yaratılabildiğini vurguladı. Edebiyatın, insanın kendi iç dünyasıyla iletişim kurmanın en etkili yollarından biri olduğunu dile getirerek yazmanın insanın bilinçaltıyla iletişim kurmasına yardımcı olduğunu anlattı. Ayrıca yazarken insanın kendi fikirlerini ve hayallerini keşfederken şaşırtıcı anlar yaşadığını ifade etti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.