Haber

Tutunamayanlar’ın Kitabı Raflarda Yerini Aldı

Oğuz Atay’ın ünlü romanı Tutunamayanlar için hazırlanan inceleme kitabı Hayat, Oyun, Kayboluş: Tutunamayanlar Kitabı raflarda yerini aldı. Toplamda 13 yazardan kapsamlı ve çok sesli bir eleştirel okuma deneyimi sunan kitap böylece Oğuz Atay’ın dünyasını daha iyi anlamaya yardımcı oluyor.

Tutunamayanlar’ı Daha İyi Anlamak İçin

Oğuz Atay’ın kaleme aldığı, Türk edebiyatının en önemli romanları arasında bulunan Tutunamayanlar için eleştirel okuma kitabı Tutunamayanlar Kitabı yayımlandı. Editörlüğünün Mesut Koçak tarafından yapıldığı kitapta toplamda 13 yazar Tutunamayanlar hakkında görüşlerini dile getiriyorlar. Bu yazarlar arasında ise; Mesut Koçak, Turgay Anar, Handan Acar Yıldız, Mehmet Narlı, Serhat Demirel, Güray Süngü, Necip Tosun, Demet Koçyiğit, Beyhan Kanter, Bahtiyar Aslan, Yılmaz Daşçıoğlu, Haluk Oral, Yelda Sözdemir ve Rümeysa Cansever bulunuyor.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Tutunamayanlar’ın daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla çıkarılmış olan kitap çok sesli bir okuma deneyimini okura sunuyor.[/perfectpullquote]

Tanıtım bülteninden;

Hayat Oyun Kayboluş Tutunamayanlar Kitabı, Tutunamayanlar romanı üzerine kaleme alınan on üç yazıdan ve seçilmiş bir bibliyografyadan oluşuyor. Dahası, Tutunamayanlar’ın hak ettiği “çoksesli” eleştirel okumayı bir ana omurga etrafında birleştirerek okuyucuyla buluşturuyor. Mesut Koçak’ın yayına hazırladığı Tutunamayanlar Kitabı; her biri ilgili alanlarda çalışan yazarlar, akademisyenler, eleştirmenler tarafından kaleme alınan yazılarla Tutunamayanlar’ın “anlatı ormanlarına” girmek isteyen okura, amacı ne olursa olsun, yolunu kaybetmeden ilerleyebilmesi ve onun sırlarıyla ve hazineleriyle karşılaşabilmesi için rehber olmayı hedefliyor. Dolayısıyla Tutunamayanlar’a dair her özenli okuma, onun kendi sırlarından birini daha açmasını sağlıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu