Haber

Ünlü Futbolcu Lefter’in Hayatı Kitap Oldu

Fenerbahçe’nin unutulmaz futbolcuları arasında yer alan Lefter Küçükandonyadis’in hayatını anlatan Ver Lefter’e Yaz Deftere yayımlandı. Kitapta Lefter’in yaşam öyküsünün yanında futbol kariyerine dair bilinmeyenler de anlatılıyor.

Ver Lefter’e Yaz Deftere

Tanıtım bülteninden;

“‘On beş gün önce gol attığımda omuzlardaydım.

En kötüsü ne biliyor musunuz? Harçlık verdiğim çocuklar da evime saldırdılar.’

Lefter Küçükandonyadis, Türk futbol tarihine adını altın harflerle yazdırmış yıldız bir oyuncu… Üstelik sadece futboluyla değil, Türkiye’nin üzerine karanlık bir bulut gibi çöken 6-7 Eylül olayları sırasında takındığı onurlu duruşuyla da tarih boyunca hatırlanacaktır.

Gayrimüslimlerin dükkânları yağmalanıp evlerine saldırılırken bile bir an dahi düşünmeyecektir Türkiye’yi terk etmeyi. Yıllar sonra sorulduğunda, o gün söylemediği gibi yine söylemeyecektir kendisine ve ailesine saldıranların isimlerini…

Bu kitapta sadece bir futbol kariyeri yok…

Kendini Türk hisseden bir gayrimüslimin yaşadığı topraklardaki huzur ve barış için verdiği mücadeleyi de okuyacaksınız.

Lefter’in yalnızca Fenerbahçe taraftarları için değil tüm Türk futbol camiası için efsaneleşmiş futbolculuğunun yanı sıra ülkede yaşadığı zorlu günlerin tüm ayrıntılarını da okuyacağınız Lefter Küçükandonyadis – Ver Lefter’e Yaz Deftere, Destek Yayınları’ndan yayımlandı.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.