Kültür

Ünlü trip-hop efsanesi Massive Attack İstanbul’a gelecek

İngiliz trip-hop grubu Massive Attack, 23 Temmuz'da Parkorman'da dinleyicilerle buluşacak.

Bu etkinlik, BKM ve Pozitif iş birliğiyle gerçekleşecek. Grubun Bristol kökenli olan Massive Attack, müzik dünyasında çevresel felaketler ve insan hakları konularındaki aktif tutumlarıyla ve savaş ve kolonyalizme karşı duruşlarıyla tanınıyor.

1991 yılında ilk stüdyo albümleri “Blue Lines”ı yayımlayan grup, özgün müzik tarzıyla küresel müzik sahnesinde kendine özgü bir yer edindi. Massive Attack, 1 Haziran’da Filistin’e destek amacıyla Fontaines D.C. ve Young Fathers ile “Ceasefire” isimli EP’sini yayınladı. Bu EP’nin tüm geliri Gazze için Sınır Tanımayan Doktorlar’a bağışlanacak.

Günümüzde üyeleri Robert “3D” Del Naja, Adrian “Tricky” Thaws ve Grant “Daddy G” Marshall olan Massive Attack, Blue Lines albümüyle büyük bir çıkış yakaladı. Albümde yer alan “Unfinished Sympathy” birçok müzik otoritesi tarafından en iyi şarkılar arasında gösterildi. 1998’de üçüncü stüdyo albümleri “Mezzanine”ın yayımlanmasından kısa bir süre sonra grubun kurucu üyelerinden Andy “Mushroom” Vowles (“Mush”), grup içi anlaşmazlıklar nedeniyle gruptan ayrıldı. Ancak bu durum, Massive Attack’in başarısını engellemedi. Grup, bugüne kadar beş stüdyo albümü yayımladı ve dünya çapında 13 milyon albüm sattı.

Massive Attack’in diskografisi şu şekildedir:

  • Blue Lines (1991)
  • Protection (1994)
  • Mezzanine (1998)
  • 100th Window (2003)
  • Heligoland (2010)

Grubun Parkorman’da gerçekleşecek olan konseri, müzik tutkunlarını heyecanlandırırken, Massive Attack’in eşsiz tarzı ve etkileyici performansıyla unutulmaz bir gece yaşanması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu