Kültür

Usta yönetmen Spielberg’den Dune 2’ye övgü yağdı!

Usta yönetmen Steven Spielberg, Denis Villeneuve imzalı "Dune 2"yi övgülerle anlattı.

Spielberg ve Villeneuve, DGA’nın Director’s Cut podcast’inde bir araya geldi ve Villeneuve’ün dünya inşa eden büyük fantastik yönetmenler arasında olduğunu vurguladılar.

Spielberg, podcast’in başında, Villeneuve’ün dünya inşa eden film yapımcıları arasında yer aldığını belirterek uzun bir listeye sahip olmadıklarını ancak çoğunun kim olduğunu bildiklerini söyledi. Ardından, Villeneuve’ü bu listenin en yeni üyelerinden biri olarak gördüğünü ifade etti.

Dune: Part Two hakkında konuşan Spielberg, filmi görsel bir destan ve derin karakterlerle dolu olarak nitelendirdi. Diyalogların seyrekleştiği ancak çekimlerin bir tablo gibi olduğu bir film olduğunu söyledi. Villeneuve’un yaptığı en muhteşem bilim kurgu filmlerinden biri olduğunu belirtti.

Spielberg, filmdeki su özlemine dikkat çekerek, çölü bir okyanusa benzeten Villeneuve’u övdü. Kum solucanlarının deniz yılanları gibi göründüğünü ve kum solucanında sörf yaptığı sahnenin harika olduğunu ifade etti.

Podcastte devamında, Villeneuve’un belirli sahneleri günün belirli saatlerinde çektiğini ve oyuncu kadrosuyla nasıl çalıştığını sorduğunu aktardı. Villeneuve ise Zendaya’nın yönetmenlikle ilgilendiğini ve sette Spielberg’in yanında zaman geçirdiğini ve onu izlediğini belirtti. Zendaya’nın kameranın arkasında zaman geçirdiğini ve bir gün kendisinin yönetmenlik yapabileceğini düşündüklerinde şaşırmayacaklarını söyledi.

Bu övgülerle dolu söyleşide, Spielberg ve Villeneuve, Dune: Part Two’nun başarısını ve film yapımındaki deneyimlerini paylaştılar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.