Haber

Üstün Dökmen “Edebiyatta Kadın” söyleşisi düzenliyor

7 Mart Perşembe günü İstanbul Armada Otel’de düzenlenecek olan etkinlikte, katılımcılar masallarda ve edebiyatta yer alan kadın karakterlerine odaklanacaklar. Prof. Dr. Üstün Dökmen, kendi romanlarında yer verdiği kadın tiplemeleriyle birlikte edebiyattaki kadın figürlerinin derinliğini ve önemini açıklayacak.

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde psikoloji bölümü mezunu olan ve uygulamalı psikoloji alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Prof. Dr. Üstün Dökmen, edebiyat dünyasına önemli eserler kazandırmış bir isimdir. Özellikle “Küçük Şeyler” serisi ve “Kelebekler ve İnsanlar” kitapları, geniş kitlelere hitap eden ve derin psikolojik içeriklere sahip eserler arasında yer alır.

Söyleşi, edebiyat tutkunlarına, kadın karakterlerin edebiyattaki rolü ve önemi hakkında detaylı bir bakış açısı sunacak. Prof. Dr. Üstün Dökmen’in kendi eserlerinden örneklerle konuyu açıklaması, katılımcılara edebiyat dünyasında kadının yerinin ve etkisinin anlaşılmasına yardımcı olacak yeni perspektifler sunacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.