Haber

Vali kitap fuarında afişe tepki gösterdi, afiş indirildi

Vali Köşger’in talimatı üzerine afişin kaldırıldığı belirtildi.

İddiaya göre, Vali Köşger, fuar açılışında Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü standını ziyaret ettiği sırada, yan taraftaki Nergiz Yayınları’nın standındaki “Milli Eğitim’e Darbe” adlı kitap afişinden rahatsız oldu. Afişin bir süre sonra yetkililer tarafından kaldırıldığı ifade edildi.

Nergiz Yayınları sahibi Ahmet Acar, durumu şu şekilde açıkladı: “Fuarın açılması sonrası Adana Valisi dün fuar alanını gezmiş. Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü standını gezerken bizim standımızdaki afişi görmüş. Bizim haberimiz yok. Sonra yardımcısına talimat vermiş. İsmini bilmediğimiz Vali Yardımcısı da müşteri gibi gelip kitabı aldı. Sonra TÜYAP yetkililerine kitabın kaldırılması telkininde bulunmuş. Kitap yasal olduğundan böyle bir şey olamayacağı yanıtını alınca da en azından afişinin kaldırılmasını, aksi halde öğrencilerin fuara yönlendirilmesine izin vermeyeceğini belirtmiş. Yetkililer de bizimle konuşmaya geldi ve durumu anlattı. Ekonomik durumlar ortada. Biz de o afişin kaldırılmasına izin verdik.”

Acar ayrıca, “Yaşananların kabul edilemez olduğuna” değinerek, “Yazarının standa gelip imza atacağı yasal kitaba bunlar yapılıyor. Eğer kitaba, afişe müdahale edilme noktasına kadar gelindiyse, birileri bu ülkeyi bitirmek istiyor demektir.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu