Haber

Vegan Olmak İsteyenlere Rehber Yayımlandı

Vegan olmak isteyenler için bir rehber niteliğinde bulunan Vegan Olmak İçin Bahaneler yayımlandı. Vegan olmak nedir, vegan nasıl olunur ve vegan yiyecekleri nedir gibi sorulara yanıtlar veren çalışma vegan olmak isteyenler için önemli bir kaynak olma niteliği taşıyor.

Vegan Olmak İsteyenlere

Yeni İnsan Yayınevi tarafından yayımlanan Sherry F. Colb’un yazdığı Vegan Olmak İçin Bahaneler yayımlandı. Esasında hukuk fakültesi mezunu olan Sherry F. Colb, bu çalışması ile birlikte günümüz dünyasında vegan nasıl olunur sorusuna yanıt arıyor. Vegan olanların yaşadıkları, ne gibi gerekçeler ile vegan olduklarını, vegan olmak için ne yaptıkları gibi sorulara yanıtlar vererek vegan olmak isteyen ya da veganlığı öğrenmek isteyenlere önemli bir kaynak olarak öne çıkıyor.

“Sadece Vejetaryen Olmak Yetmez mi?”, “Peki Ya İnsan Sağlığı?” ve “Hayvanlar da Diğer Hayvanları Yemiyorlar mı?” gibi toplam on altı başlıktan oluşan kitap, veganlık hakkındaki klişelere ve basmakalıp sorulara son derece sade ve doyurucu yanıtlar veriyor. Kitap pek çok farklı amaçla okunabiliyor. Vejetaryenlerin ve naveganların da kitaptaki tartışmalar sayesinde söz konusu meseleler hakkında yeni fikirler edinmelerini sağlıyor.

Vegan Olmak İçin Bahaneler’de hayvansal ve bitkisel gıdalar arasındaki farklar, hayvansal gıda olmayan fakat yapımında dolaylı yoldan hayvanların kullanıldığı gıdaları tüketmenin ahlaki boyutları gibi konular ince ince işleniyor. Her bir sorun için açıklayıcı çözümler sunuluyor. Colb, genel itibarıyla eğlenceli ve yalın bir dil kullansa da yer yer eleştirel ve sivri bir anlatımla okuru iğnelemekten de çekinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu