Teknoloji

WhatsApp çöktü mü? Whatsapp’a neden erişilmiyor?

WhatsApp çöktü mü? Sorusu milyonlarca kullanıcı tarafından Google üzerinden araştırılıyor.

WhatsApp çöktü mü? Sorusu milyonlarca kullanıcı tarafından Google üzerinden araştırılıyor. Şu anda iPhone ve Android telefon kullanıcıları, WhatsApp üzerinden iletişim kuramıyorlar. Ancak Meta’ya bağlı olan WhatsApp’tan henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Sosyal medyada, kullanıcılar WhatsApp ile ilgili erişim sorunu yaşadıklarını belirtirken, bazıları aynı zamanda Instagram’a da erişim sağlayamadıklarını ifade ettiler.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı ve BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Sayan, “Whatsapp servislerinde global bir hizmet kesintisi olduğu Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezimiz tarafından raporlanmıştır. Ekiplerimiz süreci takip etmektedir. Vatandaşlarımız yerli ve milli uygulamalarımız ile kesintisiz iletişime devam edebilirler” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlararası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumlu olan uygulama; 2G, 3G, 4G ya da Wi-Fi İnternet bağlantısı aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video, ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj ve belge göndermesini sağlar.

WhatsApp Messenger, kuruluşundan kısa bir süre sonra büyük bir popülerlik kazandı ve iletişim trafiği hızla arttı. Facebook, WhatsApp’ı 19 milyar USD karşılığında satın alarak bünyesine kattı. Mark Zuckerberg, bu satın almanın ardından WhatsApp’ın 1 milyar kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.