Teknoloji

Windows için 40 yıldır beklenen özellik sonunda geliyor!

Microsoft'un 1983 yılında tanıttığı ve halen en çok kullanılan metin düzenleyici programlardan biri olan Windows Notepad, yazım denetimi ve otomatik düzeltme özelliklerine kavuşuyor. Bu güncelleme ile Notepad artık kullanıcıların tercihi olmaya devam edecek.

Notepad’de yer alacak olan yazım denetimi özelliği, yanlış yazılmış kelimeleri kırmızı bir alt çizgi ile belirgin bir şekilde gösterecek. Ancak Word’deki gibi alternatif kelime listesi açılmayacak, kullanıcıların tekrar tıklayarak alternatifleri görmesi gerekecek.

Microsoft, Word’deki yazım denetimi sistemini Notepad’e eklemese de, bu güncelleme Notepad’in en önemli güncellemelerinden biri olacak. Windows 11 için Notepad’de yazım denetimini dilerseniz devre dışı bırakabilme özelliği de sunulacak.

Windows 11 için WordPad uygulamasını kaldırma kararı alan Microsoft, Notepad’e daha fazla özellik eklemeye devam ediyor. Artık Notepad’de karakter sayımı, karanlık mod, sekmeler ve Copilot entegrasyonu gibi birçok yeni özellik bulunacak. Bu güncelleme, Notepad’i daha kullanışlı hale getirirken, Word gibi kompleks metin düzenleme programlarını kullanmak istemeyenler için de ideal bir seçenek olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.