Haber

Yazar Hasan Karataş’ın 5. Kitabı Yayınlandı

“Bizi Hatırla” yazarın son dönemlerde yazmış olduğu şiirlerden oluşmaktadır. 115 sayfadan oluşan Bizi Hatırla Lora Yayınevi tarafından yayınlanmıştır.

Daha önce 2016 yılında şiir ve denemelerden oluşan “Yıllar Sonra”, 2018 yılında Hikaye kitabı “Mor Melankoli”, 2021 Yılında şiir kitabı olan “Bir Umut İşte” ve 2021 yılında ilk romanı “Düş yolculuğu” isimli kitapları yayınlanmış olan yazarın ilk dönem kitapları olarak adlandırdığı bu seriye “Bizi Hatırla” isimli kitabı da eklendi.

Bundan sonraki yıllarda yazacağı kitapların ikinci dönem kitapları olacağını söyleyen yazar roman yazmaya ağırlık vereceğini söylemektedir.

Şiir yazmaya ortaokul yıllarında başlayan Hasan Karataş yazdıkça kelimelerin sihirli dünyasında büyülü bir yolculuğa çıktığını ve henüz yazılmamış o en iyi metinleri ve şiirleri yazma isteğinin insanı sürekli motive ettiğini söylemektedir.

Hasret, beklemek, aşk, hüzün gibi konuları şiirlerinde sürekli yer bulmuştur.  Tarz olarak akıcı bir dil ile şiirsel bir üslubu benimsemiştir.

Yazma konusundaki en büyük hayali olan “Yıllar Sonra” isimli ilk kitabının bir hayali gerçekleştirmiş olmasından dolayı, birbiri ile bağlantılı hikâyelerden ve denemelerden oluşan “Mor Melankoli” ve kitap yazmaya ilk karar verdiğim zaman yazmaya başladığım “Düş Yolculuğu”nun yerinin kendisinde yerlerinin hep ayrı olduğunu söylemektedir.

Uzun zamandır üzerinde çalıştığı bir romanın olduğunu da belirtmiştir.

Yazmak eyleminin eşsiz bir tutku ve kelimelerin büyülü dünyasında eşsiz bir yolculuk olduğunu ifade eden yazar, yazmanın en önemli kaynağının da insanlar olduğunu bu nedenle bir köşede ya da bir yolculukta hep insanları izlemeyi, empati geliştirmeyi ve onları anlamaya çalışmayı kendime şiar ediğini ifade etmiştir.

Anlaşılmaz edebi cümleler arasına felsefi kelimeler ekleyerek yazmak ya da polisiye, bilim kurgu tarzı yazılar yazmanın kendisine hep uzak geldiğini ve tarihe olan ilgisini salt edebiyatla harmanlamayı tercih ettiğini söylemiştir. Akıcı, anlaşılır ve şiirsel bir dil ile de yazmayı sürdüreceğini belirtmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.