Haber

Yazar ve şairler Mersin’de buluşuyor

Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören festival, bu yıl “Yenileşmeler” temasıyla düzenleniyor. Türkiye’nin yanı sıra Fransa’nın yazarlarını ağırlayacak olan etkinlik, 11-14 Ocak tarihleri arasında Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen festival, yıl boyunca süren yarışmalarla zenginleşiyor. Kent Katılımı ve Sivil Toplumla İlişkiler Şube Müdürü Başar Akça, festivalin 4 günle sınırlı olmadığını, yıl boyunca devam eden yarışmaların da önemli olduğunu belirtti. Akça, bu yılki festival kapsamında düzenlenen yarışmaların ödüllerinin de dağıtıldığını vurguladı.

Akça, festivalin uluslararası standartlarda gerçekleştiğini belirterek, “Bu yıl konuk ülkemiz Fransa. Türk ve Fransız edebiyatının değerli isimleri, 4 gün boyunca Mersin’de bizlerle birlikte olacak.” dedi. Festivalde söyleşiler, paneller, konferanslar, dinletiler ve sergilerin yanı sıra atölye ve workshop etkinliklerinin de düzenleneceğini ifade etti.

Akça, festivalin geniş kapsamıyla herkesi hedeflediğini ve Türk ve Fransız edebiyatının önemli isimlerini ağırlayacaklarını belirtti. Ayrıca Mersinli yerel yazarların da programa dahil olduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu