Xiaomi 2 ay pil ömrü sunan ekitap okuyucusunu tanıttı

Sıradaki içerik:

Xiaomi 2 ay pil ömrü sunan ekitap okuyucusunu tanıttı

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yazar ve şairler Mersin’de buluşuyor

11 Ocak 2024 10:31
Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 2.’sini düzenleyeceği 'Uluslararası Mersin Edebiyat Festivali' ile edebiyatseverleri bir araya getirecek.

Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören festival, bu yıl “Yenileşmeler” temasıyla düzenleniyor. Türkiye’nin yanı sıra Fransa’nın yazarlarını ağırlayacak olan etkinlik, 11-14 Ocak tarihleri arasında Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen festival, yıl boyunca süren yarışmalarla zenginleşiyor. Kent Katılımı ve Sivil Toplumla İlişkiler Şube Müdürü Başar Akça, festivalin 4 günle sınırlı olmadığını, yıl boyunca devam eden yarışmaların da önemli olduğunu belirtti. Akça, bu yılki festival kapsamında düzenlenen yarışmaların ödüllerinin de dağıtıldığını vurguladı.

Akça, festivalin uluslararası standartlarda gerçekleştiğini belirterek, “Bu yıl konuk ülkemiz Fransa. Türk ve Fransız edebiyatının değerli isimleri, 4 gün boyunca Mersin’de bizlerle birlikte olacak.” dedi. Festivalde söyleşiler, paneller, konferanslar, dinletiler ve sergilerin yanı sıra atölye ve workshop etkinliklerinin de düzenleneceğini ifade etti.

Akça, festivalin geniş kapsamıyla herkesi hedeflediğini ve Türk ve Fransız edebiyatının önemli isimlerini ağırlayacaklarını belirtti. Ayrıca Mersinli yerel yazarların da programa dahil olduğunu ifade etti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.