Haber

Yerli sesli kitap uygulaması Haaki’nin tanıtımı yapıldı

Haaki Genel Müdürü Cihad İlbaş, yaptığı açıklamada, sesli kitabın basılı kitabın önemli bir alternatifi olduğunu vurgulayarak, Türk halkının kitapsever bir toplum olduğunu belirtti. İlbaş, sesli kitaplara artan ilgi ile okuma oranlarının dünya genelinde arttığına dikkat çekti. Haaki’nin bu alandaki önemli bir hizmet sunduğunu belirten İlbaş, özellikle toplu taşıma, spor yaparken veya yürüyüş yaparken kitap okumaya zaman bulunamamasına karşı sesli kitapların önemli bir avantaj sunduğunu ifade etti.

Haaki platformunda kitap, dergi, radyo tiyatrosu, podcast ve çocuklar için sesli tiyatro gibi birçok Türkçe sesli içeriğin bulunduğunu belirten İlbaş, çocukların ekran bağımlılığını azaltarak pedagojik açıdan incelenmiş eserleri çocuklara sunduklarını söyledi. Haaki uygulamasının cep telefonlarından indirilerek 14 gün boyunca ücretsiz kullanılabileceğini belirten İlbaş, kullanıcılarına geniş bir içerik yelpazesi sunmanın yanı sıra özel içeriklerle fark yaratmayı hedeflediklerini kaydetti.

Uluslararası Çocuk Yayıncılar Derneği Başkanı ve Nar Yayınları Genel Müdürü Tayfur Esen ise her sektörün kendi ekosistemini oluşturduğunu vurgulayarak, farklı formatlarda kitapları okuyucularla buluşturmanın amaçlandığını ifade etti. Haaki platformunu profesyonel bir ekibin 3 yıl süren çalışmaları sonucunda hayata geçirdiklerini söyleyen Esen, Haaki’nin Türkçe içerik sunmasıyla başarı elde edeceğini düşündüğünü belirtti. Etkinlikte, yayınevi temsilcileri ve seslendirme sanatçılarına plaket takdim edildi ve Haaki uygulamasının tanıtım videoları gösterildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu