HaberKitap

Yılbaşını En Güzel Anlatan Kitaplar

Yeni yıl yaklaşırken yılbaşını anlatan kitaplar ile birlikte özel bir okuma gerçekleştirebilirsiniz. Yeni yıl kitapları hem yeni yıl ruhunun sıcaklığını size gösterecek hem de okumalarınıza ayrı bir tat katacak kitaplardan oluşuyor.

Yeni Yıl Kitapları

Yeni yıl yaklaşırken gerek kendiniz gerekse de sevdikleriniz için özel yeni yıl hediyeleri düşünüyorsanız yeni yıl kitapları arasından seçim yapabilirsiniz. Yeni yıl kitapları ile birlikte yeni yılın hangi anlamlar taşıdığını daha iyi anlayacak ve aynı zamanda sevdiklerinizi de mutlu edebileceksiniz.

1 –  Bir Yılbaşı Öyküsü – Noel Şarkısı

Elbette yeni yıl kitapları denilince ilk akla gelen Charles Dickens tarafından yazılmış Bir Yılbaşı Öyküsü oluyor. Huysuz, sevgisiz ve aksi Scrooge’in öyküsüne odaklanan anlatı, kimseye değer vermeyen bir adamın dönüşüm öyküsünü anlatıyor. Çok parası olmasına rağmen kimseye yardım etmeyen ve kendi bencilliğinden başka kimseyi düşünmeyen Scrooge bir anda üç hayalet tarafından ziyaret edilir ve tüm yaşamını değiştirmeye karar verir. Bu hayaletler ile birlikte asla unutmayacağı bir yolculuğa da adım atmış olur. Şimdiye kadar sinemada da pek çok kez işlenmiş  Bir Yılbaşı Öyküsü konusu itibariyle yılbaşının anlamını en güzel şekilde size gösterecek.

2 – Yeni Yıl Düşü

Özellikle çocuklara harika bir yılbaşı hediyesi olacak Yeni Yıl Düşü Lori Evert tarafından kaleme alınmış, son derece nazik bir anlatıyı içeriyor. Nazik bir kız olan Alya’nın Noel Baba’ya yardım etmek için yola çıkışını ve başına gelenleri anlatan anlatı, eşsiz hayal gücü ile birlikte özel bir kitaba dönüşüyor. Alya’nın Noel Baba’ya yardım etmesi için kısıtlı bir süresi vardır aksi halde yılbaşı tehlikeye girecektir.

3 – Bir Yılbaşı Hikayesi

Buket Uzuner tarafından yazılmış olan Bir Yılbaşı Hikayesi engellere rağmen yılbaşında bir araya gelmek isteyenleri konu ediniyor. Yılbaşında, tüm engelleri aşarak birbirine kavuşacak insanların konu edinildiği bir öykü, beklenmedik bir anda değişen yaşamları ile yeni yılın bir araya gelmesi ile değişecek yaşamları konu edinerek yılbaşı kitapları arasında kendisine özel bir yer buluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu