Haber

Yordam Kitap 2021 Yılında Özel Kitaplar Yayımlıyor

Marksist literatür alanında ilk akla gelen yayınevlerinden olan Yordam Kitap 2021 yılı için yayın programını açıkladı. Buna göre Yordam Kitap 2021 yılında 37 kitap yayımlayarak alana olan katkısını sürdürmeye devam edecek.

Yayın Programında 37 Kitap

Yordam Kitap tarafından 2021 yayın programı açıklandı. Buna göre Yordam Kitap tarafından Marksist klasiklerin yayını devam edecek ve yeni telif kitaplar ile birlikte alan genişletilecek. 2021 yılı ünlü Alman Marksist Rosa Luxemburg’un 150. Doğum yılı olduğu için Yordam Kitap Rosa Luxemburg temalı ajanda çıkardı. Bunun yanında Luxemburg’un Kitlesel Grev, Parti ve Sendikalar eserini de Türkçe’ye kazandıracak. SSCB Bilimler Akademisi tarafından yayımlanmış olan Karl Marx biyografisi de yine okura sunulacak. Aynı zamanda  George Thomson’dan Tarihöncesi Ege, Ellen Meiksins Wood’dan Kapitalizmin Kökeni, David McNally’den Kan ve Para, David Sumpter imzalı Sayılara Yenik Düşmek eserleri de yine yayınevinin dikkat çeken kitapları arasında bulunuyor.

2020 yılında çok dikkat çekmiş olan Gençlerle Baş Başa dizisi de 2021 yılında devam edecek ve seriye dört kitap daha eklenmiş olacak. Bu kapsamda Yıldız Silier imzalı Gençlerle Baş Başa: Felsefenin Bahçesi, Vahdet Mesut Ayan’dan Gençlerle Baş Başa: Habercilik ve Medya, Yeşim Dinçer’den Gençlerle Baş Başa: Kadınların Mücadelesi ve Turgay Fişekçi imzalı Gençlerle Baş Başa: Sanat Nedir? dizinin 2021’de okurlarla buluşacak yeni kitapları olarak öne çıkıyorlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.