Haber

Zafer Köse’nin ‘Sarsılmak’ romanı yeni baskısıyla raflarda

İnkılap Kitabevi tarafından dağıtımı yapılan bu eser, insanın en zorlu koşullarda dahi güzellik, özveri ve umut gibi değerlerini nasıl koruduğunu anlatıyor.

Roman, askeri darbe dönemleri, deprem felaketleri ve kültürel değişimlerle birlikte kişisel hayatta da sarsıntılar yaşayan bir kahramanın öyküsünü ele alıyor. Zafer Köse, eserinde sadece bir depremi değil, toplumsal ve kişisel hayatta yaşanan sarsıntıları da yansıtıyor.

“Sarsılmak” romanının arka kapağında, derin ve katmanlı bir yapıya sahip olduğu vurgulanıyor. Köse, gündelik dilin inceliklerini yansıtan akıcı bir üslupla okuyuculara hitap ediyor. Romanda, bir karakterin ifadesiyle, yaşanan sarsıntıların sadece binaların değil, insanların inanç ve değerlerinin de etkilendiği vurgulanıyor. Köse, bu sarsıntılarla mücadele eden insanların hikayelerini anlatarak umudu da eserine yediriyor.

Romanın öne çıkan isimlerinden Ahmet İsvan, eserin okuyucuya yaşadıkları hayatı anlama ve umut hissi verme konusunda önemli bir rol üstlendiğini ifade ediyor. Köse’nin eseri, dönemine ve deprem felaketlerine derinlemesine bir bakış sunuyor.

Zafer Köse, öğrencilik yıllarından itibaren yazıya ilgi duymaya başladı. Almanya’da bir işçi ailesinin çocuğu olarak yetişen Köse, Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Birçok gazete ve dergide yazıları yayımlanan Köse’nin eserleri, uluslararası alanda da ilgi gördü. Yazarın ilk öykü kitabından bir öyküsü, “Words Without Borders” organizasyonu için İngilizceye çevrildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.