Haber

Zeki Demirkubuz, Nuri Bilge Ceylan için açtı ağzını yumdu gözünü!

Demirkubuz, Habertürk’te katıldığı canlı yayında Ceylan ile yaşadıkları tartışmaya dair önemli açıklamalarda bulundu.

Programın sunucusu Haluk Mertbey’in Yılmaz Güney’in çektiği “Baba” filmi ile ilgili sorusuna, Demirkubuz, “Ülkenin dünya çapındaki tek yönetmenin bu durumlara düşmüş olması utanç verici. Benim tanıdığım Nuri Bilge’yle ilgili arkasında mutlaka bir hesap vardır” şeklinde yanıt verdi.

Demirkubuz, Ceylan’ın Yılmaz Güney’in “Baba” filmini izlemediğini söylediği iddiasına karşı çıkarak, “Kendisine filmi ben verdim. Daha sonra üzerine konuştuk” diyerek Ceylan’ı yalanlamış oldu.

Ceylan’ın Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazandığı “Kış Uykusu” filminin kitabında, “Üç Maymun” filmini Zeki Demirkubuz’un senaryosundan intihalle çektiği iddialarına Demirkubuz, “Öyle bir şey yok ama nedense öyle bir şey varmış gibi bir izlenim yaratmayı tercih ediyor. Bence çok ayıp ediyor. Bunca yıl arkadaşlık ettik, birbirimize ne yardımlar ettik sonuçta” şeklinde yanıt verdi.

Ceylan’ın “Üç Maymun” filmiyle ilgili açıklamalarına da değinen Demirkubuz, “Üç Maymun’u izlemedim. İma mima falan demiş. Adilik yapmasın. Çünkü ben ima etmem, bir şey varsa çat çat söylerim” ifadeleriyle cevap verdi.

Ceylan’ın, “Önemsiz bir sebepten dolayı kendisiyle konuşmamaya başladık” sözlerini değerlendiren Demirkubuz, “Neymiş o önemsiz sebep? Ben Yeraltı’yı 2012’de çektim. Kendisi bana 2006 Ekim’inden beri küs” şeklinde konuştu.

Demirkubuz, Ceylan’ın kendisine ait senaryoları okuduğunu savunarak, “Ben onun bir tane senaryosunu okumadım. Eğer bu programdan sonra, yarından itibaren her zaman yaptığı gibi evinde oturup, dişini sıkıp oturmazsa, çıt çıkarırsa, tepem atarsa her şeye o zaman tekrar başlarım” dedi.

Ceylan’ın “Üç Maymun” filmiyle ilgili iddialarına karşı çıkan Demirkubuz, yaşanan tartışmaların detaylarını da paylaşarak, “Çıksın açıklasın neden küstüğünü. Ya da ben şimdi açıklayacağım. Çıksın cevap versin. 2006 yılında bir çiğlik yaptı ama şimdi bunu söylemeyeceğim. Çıt çıkarırsa o zaman teker teker anlatacağım hepsini” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu