Kültür

Beyonce yeni albümüyle tartışmaları sonlandırdı!

Geçen hafta heyecanla beklenen bir albüm, müzikseverlerle buluştu. Beyoncé, sekizinci stüdyo albümü olan 'Cowboy Carter'ı 29 Mart'ta dinleyicilerle buluşturdu.

Albümün habercisi olan ‘Texas Hold’Em’ şarkısı, zaten bir süredir dünya gündemini meşgul ediyordu.

Sanatçının bir country albümü yayınlayacağı haberi geldiğinde, Afro-Amerikan kökenlerinden esinlenen ve kapakta vatansever Amerikan imgelerini kullandığı tartışmaları beraberinde getirdi. ABD’nin Orta Batı kesiminde yaşayan ve country müziğini sahiplenen muhafazakar çevreler, bu şarkıyı radyolarında çalmayı reddetmişti, ancak gelen tepkiler üzerine bu karardan geri adım atmışlardı. 42 yaşındaki müzisyen, bu türe dair alışılmadık bir adım atarak Spotify’da yaklaşık olarak 250 milyon kez dinlenen şarkısıyla rekorlar kırmış ve country listelerinde bir numaraya yükselen ilk siyah müzisyen olmuştu.

Ancak Beyoncé, yaptığı bir açıklamada “Ben country albümü değil, Beyoncé albümü yaptım” diyerek kendine olan güvenini dile getirdi. Geride 32 Grammy ödülü ve sayısız başka ödül bulunan Beyoncé’nin, albümünü country olarak nitelendirmemesi anlaşılabilir bir durum. Ancak albüm, bir western destanına benzer nitelikler taşıyor. 27 şarkıdan oluşan ve bir saat 18 dakika süren albüm, baştan sona dinlendiğinde bütünlük sağlayarak dinleyiciye orta mesafe bir yolculuk deneyimi sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.