Kültür

CNBC-e Türkiye 9 Yıllık Aranın Ardından Yeniden Yayında

CNBC-e Türkiye, 9 yıl aradan sonra yayın hayatına geri dönüyor. Kanalın ilk yayını, 10 Haziran tarihinde yapılacak.

CNBC-e’nin resmi X hesabından yapılan duyuruda, kanalın yeniden ne zaman aktif hale geleceği açıklandı. Paylaşımda, izleyicilerin 10 Haziran itibarıyla kanala erişebileceği belirtildi.

CNBC-e, 6 Kasım 2015’te yayın hayatına son vermişti. Ancak şimdi, CNBC-e International ve İlbak Holding iş birliğiyle yeniden izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. İktidara yakınlığıyla bilinen İlbak Holding’in yaptığı açıklamaya göre, CNBC Türkiye, küresel iş dünyasında yaşanan gelişmeleri Türkiye perspektifinden değerlendirecek. Kanal, küresel finans piyasalarında yaşanan gelişmeleri kapsamlı raporlar ve özel röportajlarla izleyicilere aktaracak. Misyonu, yerel bakış açısını küresele taşımak ve küresel olayların yerel piyasaları nasıl etkilediğini izleyicilere sunmak olacak.

Merkezi İstanbul’da bulunacak olan CNBC Türkiye, günde en az 10 saat canlı yayın yaparak finans, ekonomi ve iş dünyası haberlerine yer verecek. Kanalın yayın içeriği, Abu Dhabi, Londra, New York ve Singapur gibi şehirlerdeki CNBC bürolarının uluslararası yayınlarıyla desteklenecek.

CNBC International Başkanı ve Genel Müdürü John Casey, yaptığı açıklamada küresel bir marka olarak yerel düzeyde iş haberleri, içgörüler ve analizler sunmanın önemine değindi. Casey, “İlbak Holding ile birlikte CNBC Türkiye’yi müjdelemekten ve CNBC’nin eşsiz ve dinamik içeriğini Türkiye’de yeniden izleyici kitleleriyle buluşturmaktan ötürü çok heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

Bu geri dönüş, CNBC-e’nin eski izleyicileri için büyük bir heyecan kaynağı olacak. Kanal, iş dünyası ve finans haberleriyle yeniden Türkiye’nin önemli bilgi kaynaklarından biri olmayı hedefliyor. İzleyiciler, 10 Haziran’dan itibaren CNBC-e’nin sunduğu geniş yelpazede haberlere ve programlara erişebilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu