Mutlaka Okunmalı: Soygun – Bilim Kurgu & Fantastik Romanlar

Sıradaki içerik:

Mutlaka Okunmalı: Soygun – Bilim Kurgu & Fantastik Romanlar

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Erdoğan’ın Kitabı Çıkıyor

715 okunma — 22 Ağustos 2021 06:42

Recep Tayyip Erdoğan imzası ile hazırlanan Daha Adil Bir Dünya Mümkün kitabı yakında raflarda yerini alıyor. Kitap küresel çaptaki eşitlik ve çok merkezli bir yapıya işaret ediyor.

Eylül’de Raflarda

Recep Tayyip Erdoğan kitabı olarak yayımlanacak Daha Adil Bir Dünya Mümkün, Eylül’ün ilk haftalarından itibaren raflardaki yerini alacak. Kitabın tanıtım metni ise şu şekilde;

“Sadece beş ülkenin bütün dünyanın kaderini etkileyecek konularda karar vermesi ne ahlaki ne adildir. Dünya beş ülkeden büyüktür.”

“Adil ve daha sürdürülebilir bir küresel barışın temini için çok kültürlülüğü ve çok kutupluluğu yansıtan bir BM’ye ihtiyaç vardır. Dünya ne tek kutuplu ne de iki kutupludur, ne hâkim bir kültürün ne de birkaç imtiyaz sahibi aktörün kültürel hegemonyası altındadır. Çok kutuplu, çok merkezli, çok kültürlü, daha kapsayıcı ve adil bir dünya inşa etmek mümkündür. Böylesi bir dünya için ilk adres BM’dir. Barışın, istikrarın, adaletin ve etkin küresel yönetişimin yolu, BM’nin reforma tabi tutulmasından geçmektedir. BM reformu ve özellikle Güvenlik Konseyi’nin yapısının yeniden oluşturulması, elbette tüm dünya ülkelerinin uzlaşmasıyla hayata geçecektir.

Biz Türkiye olarak, bu çerçevedeki teklifimizi uzun zamandır ifade ediyor ve tüm ülkelerin tartışmasına açıyoruz. çözüm önerimiz ise ‘Dünya beşten büyüktür’ ifadesinde kendini bulan, BM Güvenlik Konseyi’nin yapısının değiştirilmesini merkeze alan bir perspektifin hâkim kılınmasıdır. Konsey’in kıtaları, inançları, kökenleri ve kültürleri mümkün olan en adil şekilde temsil edecek bir yapıya kavuşturulacak şekilde yeniden yapılandırılması çözüm ve küresel barışın tesisi için devrimsel bir adım olacaktır.”

216 sayfa, Turkuvaz Kitap.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.