Teknoloji

iPhone 12, yıllar sonra sürpriz özellikler alıyor!

Apple, sessiz sedasız önemli bir yenilikle iPhone 12 serisine Qi2 kablosuz şarj standardı desteği getirmiş olabilir.

iPhone 12 sahibi kullanıcılar tarafından yapılan testler, cihazın Qi2 ile 15W kablosuz şarj hızına ulaştığını gösteriyor.

Apple’ın sürüm notlarında herhangi bir değişiklik duyurmamasına rağmen, iOS 17.4 güncellemesinin iPhone 12 serisine Qi2 kablosuz şarj standardı desteği getirdiği ortaya çıktı. Bazı kullanıcılar tarafından yapılan testler, iPhone 12’nin kablosuz olarak 15W şarj hızına ulaştığını gösterdi.

Apple’ın resmi MagSafe şarj cihazları zaten 15W kablosuz şarj hızını destekliyordu. Qi kablosuz şarj standardının bir sonraki versiyonu olan Qi2, verimlilik ve manyetik hizalamada çeşitli iyileştirmeler sağladı. iOS 17.4 güncellemesinden bu yana iPhone 12’nin Qi2 şarj cihazıyla MagSafe’in hızına ulaştığı ortaya çıktı. Bu sayede iPhone 12 sahipleri, üçüncü parti üreticilerin Qi2 kablosuz şarj cihazları aracılığıyla cihazlarını 15W hızında şarj edebiliyorlar.

İlk olarak 2020 yılında tanıtılan iPhone 12, piyasaya sürüldüğünde Qi2 desteğine sahip değildi. Ancak geriye dönük olarak yapılan güncellemeyle bu özellik kilidi açılmış gibi görünüyor. Qi2 desteğinin iPhone 12 için getirilmesi, yeni standardın benimsenmesini artırabilir.

Ancak Apple henüz bu değişiklik hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Qi2 desteği, üçüncü parti kablosuz şarj cihazlarının kullanımını artırabilir, ancak Apple’ın sürüm notlarında herhangi bir değişiklik yapmamış olması dikkat çekiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu