Haber

Kültür Sanat Dergisi “Z” İnternetten Erişime Açıldı

Zeytinburnu Belediyesi tarafından yayımlanmakta olan Z dergisi internet üzerinden meraklılara ücretsiz şekilde sunuluyor. İlgi çekici konularıyla geniş bir okur kitlesi yakalayan derginin son sayısı “Kütüphane” temasını taşıyor.

Z Dergisi Ücretsiz

İstanbul Zeytinburnu Belediyesi tarafından yayımlanan Z dergisi, internet üzerinden meraklılara sunuluyor. Her sayıda farklı tematik konuların ele alındığı dergi aynı zamanda kitap satış noktalarından matbu halde de satın alınabiliyor.

Atların dünyasından kütüphanelere kadar kültür, sanat ve yaşam alanında farklı bir bakış açısı getiren derginin sayılarına buradaki adresten ulaşabilirsiniz.

Z Dergisi Son Sayı Tanıtımı

Zeytinburnu’nun kimliğini oluşturan değerlerden yola çıkıp, her sayısında bir temayı farklı açılardan ve geniş olarak ele alan, Zeytinburnu Belediyesi süreli yayını Z dergisi 5. sayısına ulaştı.

Dergi, 1. sayısında, ülkemizde tıbbi bitkiler konusuna ciddi bir ivme kazandırmış Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi dolayısıyla Bitki Ressamlığı; 2. sayısında, ilçenin şifa menbaı ayazma, çeşme ve sebillerine atıfla Su ve Şifa; 3. sayısında, atçılığımızın kalbinin attığı Veliefendi’den hareketle At; 4. sayısında, müzik tarihimiz açısından özel öneme sahip olan müstesna irfan yuvası Yenikapı Mevlevihanesinden aldığı ilhamla Müzik temasını işledi.

Z dergisi bu son sayısında da, kültürümüzdeki kıraathane kavramının yeniden yorumlanmasıyla geliştirilen, özellikle gençlerimizin, hayatlarında kitaba açtıkları yeri genişletmelerini sağlayan ve yayılmasında Zeytinburnu’nun öncü rol oynadığı millet kıraathaneleri modelinden kalkarak Kütüphane temasını ele alıyor. Kütüphanenin dünya ve Türkiye serüvenini, büyük kütüphaneleri, kütüphanenin unsurlarını, kütüphanecileri, kütüphane sahiplerini ve kütüphane literatürünü biraraya getiren dergi, tasarımı ve görsel yönüyle de güçlü bir yayın olarak bizi okumaya davet ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu