Beat Kuşağı Nasıl Okunur?

Sıradaki içerik:

Beat Kuşağı Nasıl Okunur?

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Polisiye Dergi 221B’nin Yeni Sayısı Raflarda

338 okunma — 22 Aralık 2020 17:18

Türkiye’de alanında süreli yayın yapan en önemli dergilerden olan polisiye dergi 221B yeni sayısı olan 29’uncu sayısı ile raflarda yerini aldı. Bu sayısında Dedektifin Dünyası isimli dosya konusu ile raflarda yerini alan dergi yine edebiyat severleri memnun edecek içerikte hazırlanmış.

İçindekiler

Dosya Konusu Dedektifin Dünyası

Ünlü polisiye dergi 221B yeni sayısı ile birlikte raflardaki yerini aldı. Yeni sayılarında yeni bir içerik yöntemi de deneyecek olan dergi bundan böyle her yıl üç farklı ülkeden üç farklı kurgusal dedektifi kapağına taşıyacak ve böylece dedektiflerin tüm özelliklerini tepeden tırnağa anlatmış olacak. Bu sayısında ilk dedektif konuları ise Cormoran Strike, Sean Duffy ve Benjamin Malaussène oldu.

Dergide Özlem Özdemir İrlandalı polisiye yazarı Adrian McKinty’nin romanlarındaki baş karakteri Sean Duffy’i inceleme altına aldı. Müzik, kitap ve iyi bir yemek tutkunu olan dedektif özellikle günümüz polisiyeleri arasında kendisine özel bir yer bulunuyor. Suat Duman ise Daniel Pennac’ın yaratmış olduğu Malaussene ailesine mensup olan ilginç dedektif karakterine üzerine yazı hazırladı. Fulya Turhan ise J. K. Rowling tarafından kaleme alınan polisiye romanların baş karakteri olan dedektif Cormoran Strike’i inceledi.

Polisiye Severlere Özel

Polisiye dergi 221B aynı zamanda diğer yazılarla da birlikte yeni sayısında okurları tatmin ediyor. Farklı yazarlar tarafından kaleme alınan polisiye üzerine yazılar polisiyeye ve edebiyata olan tutkunuzu arttıracak. Unutmayın “iyi polisiye iyi edebiyattır”.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.