Çavdar Tarlasında Çocuklar Yasaklandı mı?

Sıradaki içerik:

Çavdar Tarlasında Çocuklar Yasaklandı mı?

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Stephen King’in Beklenen Kitabı Yakında Çıkıyor

387 okunma — 07 Ocak 2021 20:19

Stephen King romanları arasında beklenen kitabı Enstitü 11 Ocak’ta Türkiye’de yayımlanıyor. King hayranlarının uzun bir süredir beklediği romanda King yine gerilimin ve korkunun en üst sınırlarını okurlarına göstermeyi başarıyor.

İçindekiler

Stephen King Enstitü Yayımlanıyor

11 Ocak’tan itibaren dağıtıma çıkacak olan Stephen King’in yeni kitabı Enstitü tıpkı King’in Yeşil Yol, Mahşer ve Hayvan Mezarlığı kitapları gibi okurların bir an elinden bırakamayacakları bir eser olarak öne çıkıyor. Goodreads Awards tarafından 2019 yılında en iyi korku kitabı ödülünü almış olan eserin konusu ise üzerinde deneyler yapılan bir grup çocuğun yaşamına odaklanıyor. Üzerlerinde çeşitli deneylerin yapıldığı ve daha sonra da acımasız yöntemler ile ortadan kaldırılan bu çocuklar ailelerinden koparıldıkları gibi duygusal acılara da katlanmak zorundadırlar. Ancak telepati ve telekinezi gibi özel yeteneklere sahip olmalarından dolayı anlatı gerilimin hiç eksik olmadığı bir öyküye dönüşüyor.

“Zayıf İnsanlar da Güçlü Olabilir”

Stephen King ise Enstitü kitabının yazılma sürecine ilişkin olarak “zayıf insanların da güçlü olabileceklerini anlatmak istedim,” yorumunda bulunuyor. Özellikle Stephen King romanları son zamanlarda korkuyu yaratmak yerine onu yok etmek teması üzerine odaklanıyor ve Enstitü de bu anlatı halkasının bir örneği olarak görülüyor. 11 Ocak’ta çıkacak olan roman, King severler kadar korku ve gerilim severleri de fazlasıyla tatmin edecek özellikler taşıyor. King’in yeni romanı Altın Yayınevi tarafından yayımlanıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.