Teknoloji

Whatsapp için çok beklenen özellik geliyor! Sohbetler kilitlenebilecek!

WhatsApp, kullanıcıların güvenlik ve gizlilik ihtiyaçlarını karşılamak için yeni bir özellikle karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda eklenen bir dizi yenilikle dikkat çeken WhatsApp, artık Sohbet Kilitleme için Şifreli Mesajlar özelliği sunuyor.

Meta tarafından duyurulan bu özellik, WhatsApp kullanıcılarına özel bir şifre oluşturarak istedikleri sohbetleri kilitleme imkanı tanıyor. Bu sayede telefonunuzun başkalarının eline geçmesi durumunda bile belirlediğiniz şifreyle koruduğunuz sohbetlere erişim engellenmiş olacak.

Şifreli Mesajlar özelliği, harflerden, sayılardan, özel karakterlerden ve hatta emojilerden oluşan gizli bir şifre belirlemenize olanak sağlıyor. Bu şifreyi belirledikten sonra kilitli sohbetleri arama kutusuna yazarak kolayca erişebilirsiniz. Böylece gizli mesajlarınızı koruma altına almak hiç olmadığı kadar kolay olacak.

Şu anda belirli ülkelerde kullanıma sunulan bu özelliğin, önümüzdeki haçatalar içinde tüm dünya genelinde kullanıma sunulması bekleniyor. Yani, WhatsApp kullanıcıları bir süre daha beklemek zorunda. Ancak güvenlik önemli olduğu için bu bekleme sürecinin de sonuçlarının değerli olduğunu unutmamak gerek.

Son güncelleme ile WhatsApp, Şifreli Mesajlar özelliğiyle sadece sohbet kilitlemekle kalmıyor, aynı zamanda bunu da daha kolay hale getiriyor. Artık bir sohbete basılı tutarak sadece “Kilitle” seçeneğine dokunmanız yeterli olacak. Böylece sohbetleri koruma altına almak daha pratik hale geliyor.

WhatsApp’ın bu yeni özelliği ile sohbet kilitleme daha güçlü hale geliyor. Önemli mesajlarınızı korumak için bu özelliği kullanabilirsiniz. Artık WhatsApp kullanıcıları, gizlilik endişesi duymadan iletişim kurabilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.