Haber

Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülü Başvuruları Başladı

Varlık dergisi ve kurucusu olan Yaşar Nabi Nayır adına her yıl kuruluş yıldönümü olan Temmuz ayında verilen şiir ve öykü dallarında takdim edilen Gençlik Ödülleri’ne başvurular başladı. Katılımcılar 1 Nisan 2021 tarihine kadar başvuru yapabilecekler.

Yaşar Nabi Nayır Ödülleri Başvuruları Başladı

Her yıl Varlık dergisi ve Yaşar Nabi Nayır adına düzenlenen Gençlik Ödülleri için bu yıl için de başvurular başladı. Ödülün amacı edebiyata yeni değerler kazandırmak olarak belirlendi. Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri başvuru şartları ise şu şekilde belirlendi;

  • Ödüle 30 yaş ve altındakiler sadece şiir ve öykü alanında katılabilirler. Buna göre adaylar 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmalıdır.
  • Her iki dal için de ayrı ayrı aday olunabilmektedir.
  • Kitap olarak yayımlanmaya uygun olan şiir ve öykü dosyalarının A4 word belgesine Times New Roman yazı karakteri ile 12 punto, öykü dosyalarında bir buçuk, şiir dosyalarında ise tek satır aralıklı olarak dizilmelidir. Kitap dosyası tek Word dosyası olarak gönderilecektir.
  • Katılımcının fotoğraf, özgeçmiş ve iletişim bilgileri dosyanın ilk sayfasında, dosya adının altında yer almalıdır.
  • Kitap dosyası en geç 1 Nisan 2021 tarihine kadar yasarnabinayirgenclikodulleri@varlik.com.tr adresine e – posta olarak gönderilmeli ve konu başlığına hangi dalda aday olunduğu belirtilmelidir.
  • Kazananlar Temmuz 2021 Varlık dergisinde açıklanacaktır.
  • Ödüle değer bulunan dosayalar Varlık Yayınları tarafından kitap olarak yayımlanacaktır.

Kurul şu isimlerden oluşuyor;

Şiir dalında: Zeynep Uzunbay, Nilay Özer, Ali Özgür Özkarcı, Seyyidhan Kömürcü, Mehmet Erte

Öykü dalında: Nursel Duruel, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Hatice Meryem, Selçuk Orhan, Pelin Buzluk

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.