Kültür

Yüzüklerin Efendisi’nin Gandalf’ı Ian McKellen hastaneye kaldırıldı

Ünlü İngiliz aktör Sir Ian McKellen, Londra’daki Noël Coward Tiyatrosu’nda sergilenen 'Player Kings” adlı oyunda dövüş sahnesi sırasında düşerek hastaneye kaldırıldı.

85 yaşındaki usta oyuncunun moralinin iyi olduğu ve hızla iyileşmesinin beklendiği belirtildi. Tiyatro yetkilileri, McKellen’in önümüzdeki Çarşamba günü matine performansıyla sahneye döneceğini açıkladı.

Sir Ian McKellen, uzun kariyeri boyunca birçok ödüle layık görülmüş başarılı bir sanatçıdır. Shakespeare oyunlarından popüler fantezi ve bilim kurgu yapımlarına kadar geniş bir yelpazede çalışmıştır. En bilinen rolleri ise Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerindeki Gandalf ile X-Men serilerindeki Magneto karakterleridir.

1979 yılında Britanya İmparatorluk Nişanı unvanı olan “Komutan (CBE)” unvanı verilen McKellen, tiyatroya yaptığı katkılarından dolayı şövalye ilan edilmiş ve 2008 yılında Order of the Companions of Honour üyesi yapılmıştır. Aynı zamanda eşcinsel olduğunu açıklamış ve LGBT sosyal hareketlerinin önemli isimlerinden biri olmuştur.

Sir Ian McKellen’in sağlık durumuyla ilgili gelişmelerin yakından takip edildiği ve oyuncunun hayranlarının geçmiş olsun dileklerini beklediği belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.